Aké je optimálne rozlišenie pre sklenený obraz podľa Vašich predstáv

Čo je to rozlíšenie obrázka?

Grafické prvky, ktoré sú vytvorené kresliacim programom, skenovacím programom alebo digitálnym fotoaparátom, tvorí mriežka rozlične vyfarbených štvorčekov, ktoré sa nazývajú pixle (v slovenčine sa ešte používa názov "obrazové body"). Čím viac pixlov grafický prvok obsahuje, tým viac detailov zobrazuje.

 Rozlíšenie obrázka sa vyjadruje v pixloch na palec (dpi). Každý obrázok má konečný počet pixlov. Zväčšovaním obrázka sa znižuje jeho rozlíšenie (menej dpi). Zmenšovaním obrázka sa rozlíšenie zvyšuje (viac dpi).
Ak je rozlíšenie príliš nízke, bude vytlačený obrázok hranatejší. Ak je rozlíšenie obrázka príliš vysoké, súbor s obrázkom bude príliš veľký a jeho otvorenie, úprava alebo tlač bude trvať dlhšie.
Štandardné rozlíšenie fotografií pre sklenený obraz z Vašej fotografie je 300 dpi.
Pre laikov odporúčame ponechať pôvodné rozlíšenie fotografie a zveriť optimalizáciu na nás. Pokiaľ zašlete fotografiu v nedostatočnom rozlíšení pre kvalitné spracovanie, budeme Vás o tom informovať a doporučíme vhodný formát.

Ako zistím aké má moja fotografia rozlíšenie?

V systéme Windows je to veľmi jednoduché. Kliknem pravým tlačidlom myši na fotografiu, zvolím si poslednú voľbu v menu "Vlastnosti" a kliknem na tretiu záložku "Podrobnosti"